İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında, 10 bin okul servis şoförüne eğitim verildi.

İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında, 10 bin okul servis şoförüne eğitim verildi.

Taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan İyi Dersler Şoför Amca projesinin 2015-2016 eğitim öğretim yılı uygulamaları, şoförlere yönelik eğitimlerle devam etti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülen projenin 2015-2016 uygulamaları 29 Eylül-2 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen formatör eğitim semineriyle başladı. Formatörler 12-16 ve 19-23 Ekim 2015 haftalarında Ankara, Bursa, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Samsun, Manisa, Mersin, Sivas ve Tekirdağ’ın bütün İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Jandarma Komutanlıklarından birer kişiye seminer vererek, toplam 326 eğitimciye ulaştılar.

Projenin bir sonraki adımında, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü mensubu 326 eğitimci, 2-27 Kasım 2015 tarihleri arasında, kendi ilçelerinde görev yapan tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik eğitim verdiler. Trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konulu eğitimlere katılan 10 bin okul servis şoförüne katılım belgesi verildi.

Emniyet kemeri demek kesintisiz güvenlik demek

2016 İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması 2. si

Tülay Yazar Ankara Çaldağ İlkokulu

Haberler & Duyurular

"İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Başladı!

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik güvenliği konusunda yetişkinlerden beklentilerini ifade edecekler. Bu yarışma, Trafikte Sorumluluk Hare…gi edinebileceğiniz yarışma şartnamesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Şartnamesi (0.2 MB)

18.03.2015

DEVAM

"İyi Dersler Şoför Amca" Afiş Yarışması Sonuçlandı.

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik güvenliği konusunda yetişkinlerden beklentilerini ifade ettiler. Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında…ci üçüncü olmuştur. Ödül kazanan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve okullarını tebrik eder, tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

28.04.2015

DEVAM

İyi Dersler Şoför Amca 2014-2015 Uygulamaları Başarıyla Tamamlandı

Taşımalı eğitim servis şoförlerinin trafik güvenliği, iletişim ve ilk yardım konularında kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan İyi Dersl…ılması amacıyla gerçekleştirilen İyi Dersler Şoför Amca projesi, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hedeflerine başarıyla ulaşmıştır.

22.07.2015

DEVAM